Arsamızı kiraladık :)

Tekrar merhaba,

Bu yazıyı yaklaşık 3 hafta önce yazacaktım ama bir sürü şey oldu, çok  sevdiğimiz bir yakınımızı kaybettik, yazamadım.

Gecikmeli de olsa sonunda gelişmeleri paylaşabiliyorum.

Köyümüze gittik, ilk birkaç gün kiralık arsaları araştırdık, bulduk, gezdik.. Bir süre sonra kafamız çorba oldu, baktık ki her dakika fikrimiz değişiyor, gezmeye ara verip kendimizi işe güce verdik.

Ailemin işlettiği camping’de kullanılmayan tahta parçaları değerlendirilerek çit yapılacaktı, onlarca çit yaptık. Tamir işleri, kümes işleri, bahçe işleri.. Karı koca birlikte bir şeyler ürettikçe mutlu olduk. Dünyanın en güzel duyguları bence; üretiyor olmak ve bunu sevdiğin kişiyle yapmak. Masa başında çalışmaya alışmış bedenlerimiz geceleri yatağa yatarken ağrısa da, sabah erkenden kalktık, aynı enerji ve hevesle kaldığımız yerden devam ettik.  Gerçekten çok keyifliydi ve bunu deneyimleyince verdiğimiz kararın ne kadar doğru olduğunu bir kere daha anladık.

Düşüncelerin olgunlaşması ve bizim için en iyi olanı analiz edebilmemiz için gereken süre geçince, arsaya karar verdik.  Yaklaşık 10 dönüm, ulaşım açısından köye yakın olan ama doğallık konusunda yerleşimden uzak olan arsamızı kiraladık.

Eylül ayında önce arsanın etrafını çevirip güvenlik sistemini oluşturacağız. Sonra arsanın içindeki planlamayı yapıp nereye kümes kuracağımıza, nereye küçük bir barınak yapacağımıza ve tarlayı nasıl konumlandıracağımıza karar vereceğiz.

Bu aralar, ekilecek tohumları belirleyip araştırmalarını yapıyoruz. Satacağımız ürünlerin kargoyla sağlam bir şekilde gitmesi için ambalaj geliştirmesi yapıyoruz. Her şeyin en doğalı nasıl yapılır, dedelerimizin, ninelerimizin yaptığı tarım ve hayvancılığı nasıl yapabiliriz, en eski tohumları nereden bulabiliriz, bunları araştırıyoruz.

Sağlığımız bizim en değerli hazinemiz. Değerini anlamak için hasta olmaya gerek yok.

Hayatımızın bundan sonraki kısmında vücudumuza ve ruhumuza çok iyi bakacağız.

Bizim gibi kendine değer veren herkesi, gerçekten doğal olanla buluşturacağız.

Sevgiler.

Lülü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir