30 Aralık 2017

Merhaba 🙂

Geçen hafta yazamadım çünkü önceki hafta bahsettiğim işlerle ilgili pek bir gelişme olmadı. Hala tarlaya elektrik bağlanmadı, geçen hafta başı gelmesini beklediğimiz çit malzemeleri düşündüğümüzden daha uzun sürede hazırlanacakmış, onlar gelmedi, kümes malzemeleri henüz gelmedi… Ne yaparsak yapalım işler ağır ilerliyor. Ben de yılbaşına kadar akışına bıraktım, yeni yılın ilk haftası öyle ya da böyle işleri hızlandıracağım.

Bu arada ektiğimiz bakla ve sarımsaklar filizlendi 🙂 Onların büyümesini seyretmek bize büyük mutluluk veriyor. Ektiğimiz tüm tohumlar toprağı sevmiş gibi görünüyor. Biraz daha büyüdüklerinde boğaz verme ve ot temizleme işlemini yapacağız.

Sarımsaklarımız
Baklalarımız

 

 

 

 

 

Geçen hafta içi İzmir’e gittik. Ürünler için birkaç çeşit kavanoz ve şişe aldık. Ambalajlar üzerinde çalışıyoruz. Geçen sene tasarladığımız logoyu biraz sadeleştirmeye karar verdik, son haline getirip etiketleri bastıracağız. Bunun yanında satış için gerekli izinleri, belgeleri alacağız. Sonrasında ilk ürünlerimizle satışa hazır olacağız.

Şu an elimizde gerçekten kalitesine güvendiğimiz zeytinyağımız, Marmaris çam balımız ve kendi bahçemizden topladığımız yaban mersinlerinden ve limonlardan yaptığımız reçeller var. Önümüzdeki hafta başka reçel çeşitlerini de deneyeceğiz, erişte yapacağız, yazın yaptığımız doğal kantaron yağlarını şişeleyeceğiz.

Tüm ürünlerin hikayesini youtube kanalımızda paylaşmayı düşünüyoruz. Üretim aşamalarını herkes görsün istiyoruz. Bugün yeni kameramızı aldık, önümüzdeki haftadan itibaren çekim yapmaya başlayacağız.

Bahçeden topladığımız yaban mersinleri

Bu haftalık da bizden haberler böyle..

Yeni yılın hepimize önce sağlık, sonra huzur ve mutluluk getirmesini diliyoruz. Hayat sevgiyle ve gülümsemeyle güzelleşiyor. Doğaya önem verdiğimiz, tüm canlıları ve birbirimizi sevdiğimiz, yüzümüzden gülümsemenin eksik olmadığı güzel bir yıl olsun 2018!

Sevgiler,

Özgün

 

 

“30 Aralık 2017” için 3 cevap

  1. Harika hep böyle bir hayatı özümsüyorum . Biz de İstanbul ‘da yaşayan iki senelik evli bir çiftiz. Ben İstanbul’un herşeyinden fazlasıyla sıkıldım . Eşime , bırakıp gidelim diyorum. Ama yapamayacağımızı düşünüyor sizlerin bloglarını okudukça ben çok daha fazla ilham alıyorum 🙂 sizce nasıl ikna edebilirim ?

  2. Merhabalar bugüne kadar olan hayatınızı dahil oldum ve su an ne yaptığınızı isteklerinizi arzularınızı gerçekleştirip gerceklestiremedigibizi cok merak ediyorum umarim cifligibiz cok büyümüş ve buyuzden yazamamissinizdir

  3. Merhabalar yaptiginiz seye hayran kaldik sizin zihninizi seneler once aydinlatan fikir ikigun önce bzimde zihnimizde parladi ve istanbul da ki bu kaostan kacis planlari toprkla kavusma hayalleri kurmaya basladik nerden baslayip nasil harekete gececegimiz hakkinda hicbir fikrimiz yok tlf ve internetteki bütün diger seyleri bi kenara birakip köy ciftlik tarim ziraat dogal yasam vs basligi altindaki butun yazilari okumaya calisiyoruz simdi sizin bu yaziniza denk geldim ve ilk yazinizdan itibaren okumaya baslayacagim eger ilk adiminiz şu olmali dediginiz oneri ve tavsiyeleriniz varsa paylasmaniza sevinirim.
    Iyi gunler dilerim .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir